18.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Google Maps e dërgoi shoferin e Utah drejt një “rruge të shkurtër” – u desh të intervenonin ekipet e shpëtimit

Një shofer duhej të shpëtohej nga një mal në Utah, pasi ndoqi një ‘rrugë të shkurtër’ në hartat e Google.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një 23 vjeç, për të cilin zyrtarët thanë se ishte bllokuar në Toyota Turcell në anën perëndimore të majës dhe shpëtimi zgjati tre orë.

Pamjet e kapura nga ekuipazhet e shpëtimit tregojnë automjetin në një shteg, ku ekuipazhet duhet të përdorin të gjitha mjetet e terrenit vetëm për të arritur tek shoferi.

Sipas shpëtuesve, burri kishte përfunduar në kodër si pjesë e një shkurtoreje të rekomanduar nga Google Maps.

Kjo vjen pasi Google rregulloi një pjesë të hartave të tyre që kishin bërë që shoferët në Utah të bllokoheshin në një mal tjetër. 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img