5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Gjykatat në kërkim të kryetarëve të rinj (Dokument)

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) ka shpallur konkursin për kryetar dhe gjyqtarë të rinj të Gjykatave në komunat e Kosovës.
Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin edhe Aishe Qorraj nga KGJK. Ajo ka thënë se konkursi është shpallur të premten më datën 04.11.2016 dhe do të jetë i hapur deri më 19.11.2016.
Konkursi është hapur edhe për kryetar të Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe kryetar të Gjykatës së Apelit, dhe tashmë është bërë publik edhe në faqen zyrtare të KGJK-së. /Telegrafi/

11

12gj-apelit

gjk-apelit1

gjk-themelore

gjk-themelore1

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img