8.7 C
Pristina
Tuesday, April 23, 2024

Buy now

spot_img

‘Gjilani III’ nuk do të këtë katër orë rrymë më këtë datë

KEDS-i ka bërë të ditur se për shkak të riparimeve në rrjetë do të mbes pa energji elektrike një pjesë e qytetit ët Gjilanit me datë 12 janar.

Shkaku i shkyçjes, sipas KEDS-it është ndërrimi i transformatorit nga 250kVA në 400kVA, dhe ndërrimi i një shtylle këndore 12/1000.

“Më 12.01.2017  në NS 35/10kV Gjilan III do të shkyçet: Dalja 10 kV Perlepnica(60062002)   nga ora  11:00 deri në ora 15:00. Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Baja e Dobërçanit,Përlepnica,Kafjae Bunarit, Kmetovci, Kosaqa, Repititori, Shtëpia e Kulturës, Xhamia, Restoran Planeti, TS-Ipkonet,TSSH.Mobtel, Maja e Gjelbër dhe Kosaqi”, ka njoftuar KEDS.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img