Kombëtarja gjermane e femrave ka triumfuar ndaj Suedisë me rezultat 2:1, për të fituar në fund medaljen e artë në ‘Rio 2016’.  
Gjermania ka arritur të shënoj fitore në finalen e madhe të Lojërave Olimpike të ‘Rio 2016’ ndaj Suedisë, për të fituar në fund medaljen e artë olimpike.
‘Panzeret’ u treguan më të mira gjatë ndeshjes për atë edhe në fund triumfuan, edhe pse pjesa e parë ishte disi e barabartë.

Më pas gjermanët gjeten përsëri golin, por kësaj radhe ishte një autogol nga suedezja Linda Sembrant.
Deri në fund të takimit, krejt çka Suedia mundi të bënte ishte një gol i shënuar me anë të Stina Blackstenius që ngushtoi epërsinë në 2:1.
Vlen te theksohet që futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani luajti për 68 minuta për Suedinë dhe në fund duhet të kënaqet me medaljen e argjend.

germanyy

suedyy

Ads by Revcontent
Shocking Behaviour By Lottery Winner Goes Viral
The Lotter
The Most Addictive Game Of The Year! Play With 15 Million Players Now!
Forge of Empires
Generate A High-Quality User Experience with Revcontent
Revcontent
Join Revcontent To Increase User Engagement and Reach
Revcontent
Portali Telegrafi ka kënaqësinë t’u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)