5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Getoari thyen kufijtë me ‘Berlusconin’, shikoni ç’shkruajnë italianët (foto)

Kënga më e re e publikuar nga reperi Getoari Selimi, e titulluar “Berlusconi”, ka bërë jehonë edhe në Itali.
Gazetat atje kanë shkruar për reperin shqiptar, që këndon për “Presidentin” italian.
Sic shkruan :”Vice.com” , “, kengetari shqiptari përmes këngës jo vetëm bën paralelizmin midis pasurisë së tij dhe Berlusconit, por edhe ironizon qeveritarët shqiptarë.
“Nëse ju them fjalën “Albania”, realisht ju mund të sillni në mend një nga këto gjëra, në bazë të interesave tuaja: 1) saga e diplomimit në nje universitet shqiptari i djalit të ish- liderit të Lega Nord në Itali, Umberto
Duke filluar nga sot, shtohet edhe një e katërt: Ghetto Geasy, reperi shqiptar në Tiranë, i cili ka menduar të bëjë një këngë të quajtur “Berlusconi”, e nis shkrimin gazeta italiane.
“Që nga koha e publikimit në Youtube, ka tejkaluar gjysmë milion shikime në tre ditë”, vijon shkrimi i italianes./Shqiperiaime

Image

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img