17.8 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024

Buy now

spot_img

Flet kryesuesi i vendvotimit që u ndalua nga Policia

Fadil Xhemajlaj, kryesues i një vendvotimi Qendrën e Votimit në Shkollën “Shote Galica” në Abri të Epërme, i cili u shoqërua në polici, është liruar sërish.

Ai u akuzua se nuk e ka raportuar një parregullsi që ka ndodhur në sallën për të cilën ai është përgjegjës.

“Policia më kanë marrë në bazë të dyshimit të një vëzhguesi, i cili e ka parë një votues duke e fotografuar votën. Detyra e vëzhguesit është që sapo të shohë parregullsi të lajmërojë menjëherë. Votuesi ka dalë”, ka qenë kjo deklarata e Xhemajlajt për KALLXO.com, para se të pranojë një telefonatë.
Ai ka treguar se rastin e ka parë një vëzhgues i KDI-së, dhe ai e ka lajmëruar me vonesë.
Xhemajlaj ankohet edhe se po ka shumë vëzhgues të patrajnuar që po marrin pjesë në këto zgjedhje.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img