34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Djali i legjendës Fadil Vokrri, e kujton babain me fotografi të përbashkëta

Sot bëhen gjashtë vjet nga vdekja e legjendës së futbollit dhe ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit.

Fadil Vokrri ndërroi jetë në mënyrë tragjike më 9 qershor të vitit 2018, pas një sulmi në zemër. U nda nga jeta në moshën 57-vjeçare, por vlerësohet se në kohën sa ishte kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës ka vënë themelet e forta të futbollit kosovar.

E djali i tij, Gramoz Vokrri e ka kujtuar me disa fotografi nga fëmijëria babaij e tij.

https://www.facebook.com/share/m6jsMv41y1Z1pyWY/?mibextid=WC7FNe

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img