31.1 C
Pristina
Sunday, June 23, 2024

Buy now

spot_img

Demarkacioni do të zhbëhet me protesta

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur i bindur se marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi do të zhbëhet me protesta dhe reagim qytetar.
Deputeti i Vetëvendosjes për “Epokën e re” tha se po të mos ishte rezistenca e opozitës dhe qytetarëve të Kosovës, kjo marrëveshje do të ratifikohej që në shtator të vitit të kaluar.
Selimi ka ftuar dy subjektet e tjera politike opozitare, AAK-në dhe Nismën, që t’i bashkohen lëvizjes Vetëvendosje në organizimin e protestave për ta kundërshtuar demarkacionin me Malin e Zi.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img