32.2 C
Pristina
Saturday, July 13, 2024

Buy now

spot_img

Çmenduri, konfirmohet numri i tifozëve në ndeshjen Real Madrid-Chelsea (Foto)

Real Madridi fitoi me rezultat 3-2 ndaj Chelsat.
Ky takim ishte i karakterit miqësor dhe u luajt në kuadër të International Champions Cup, në stadiumin ‘The Big House’.
Tashmë është konfirmuar edhe numri i tifozëve të pranishëm në stadium dhe është 105,826.

Coo_fe-WIAArz9e

Por, ky nuk është rekord në një ndeshje futbolli në SHBA, pasi rekordi i takon takimit të dy viteve më parë mes Manchester United – Real Madrid, ku ishin të pranishëm 109,318.  /Telegrafi/

Coo602GXYAA0x8N

Coo5C5jWcAAczYc

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img