12.7 C
Pristina
Saturday, May 25, 2024

Buy now

spot_img

Chelsea fiton derbin e Londrës (Video)

Antonio Conte ka debutuar me fitore në Ligën Premier.
Chelsea ka arritur të triumfojë para shikuesve të vetë në stadiumin Stamford Bridge kundër West Ham United  me rezultat 2-1, ku te tria golat u realizuan në pjesën e dytë.
Megjithëse të besuarit e trajnerit italian, Conte e kërkuar rrugën e golit në 45-minutshin e parë, këtë nuk ia arritën në saje të mbrojtjes së organizuar të West ham United, transmeton Telegrafi.

hazi

Dy raste të vetme që vlen të përmenden në pjesën e parë i kishte skuadra e Chelseat përmes William dhe Eden Hazard. E pikërisht ky i fundit në pjesën e dytë i solli epërsinë skuadrës së Chelseat.
Reprezentuesi belg ka realizuar gol përmes penaltisë në minutën 48-të ballafaqimit, ku paraprakisht Cesar Azpilicueta u pengua në zonën e rreptësisë të “Çekanëve”.
Kur pritej që “The Blues” të realizon edhe golin e dytë, ndodhi e kundërta.
Pas një rivënie këndore të bërë prej Dimitri Payet në minutën e 77-të ndeshjes, më së miri në zonën e rreptësisë u gjend mbrojtësi James Collins, i cili me një goditje të fortë mposhti, Thibaut Courtois.

EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists (outside the EU), club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images (+15 in extra time). No use to emulate moving images. No use in betting, games or single club/league/player publications/services. Mandatory Credit: Photo by Lee Mills/IKimages/REX/Shutterstock (5827878j) James Collins of West Ham celebrates his first goal during the Premier League football match between Chelsea and West Ham United at Stamford Bridge in London on August 15, 2016. LEE MILLS / IKIMAGES Editorial use only. No merchandising. For Football images FA and Premier League restrictions apply inc. no internet/mobile usage without FAPL license - for details contact Football Dataco Chelsea v West Ham United, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 15 Aug 2016

Në minutat e mbetur, Chelsea u mundua sërish të kalonte në epërsi por ishte kot, pasi sulmet përfundonin para portës së West Hamit.
Por, kur pritej të përfundonte takimi, Diego Costa u përkujdes që në minutën e fundit të ndeshjes t’ia sjell tre pikët skuadrës së Chelseat përmes një goli të realizuar nga rreth 20 metra.
Pas kësaj fitore, Chelsea dhe West Ham United gjenden në vendin e tretë të tabelës me tri pikë, ndërsa West Ham në vendin e 16-të pa pikë.
https://youtu.be/Av1180gy0Nc
 
https://youtu.be/AyiLJAOA9B4
https://youtu.be/wTegjjV12S0

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img