23.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Çelaj: Ahmeti e ka shndërruar Komunën në shtab të VV-së

Furnizimi me kifle, për nxënësit e shkollave në Prishtinë, duket të jetë e arritura e vetëm e kryetarit të kësaj Komune, Shpend Ahmetit, sipas zëvendësministrit të drejtësisë Lirak Çelajt, njëherësh asambleist në Kuvendin Komunal të Prishtinës.

Në një intervistë për Gazetën Fjala, Çelaj thotë se ndërtimet pa leje e korrupsioni në komunën e drejtuar nga Ahmeti, nuk janë ndalur, vetëm se janë ndërruar njerëzit të cilët bëjnë keqpërdorime të tilla.
“Përpjekja për të thënë që është ndal korupsioni dhe ndërtimi pa leje është i pavërtetë, thjesht është ndrru ekipa e cila korruptohet… Neve na raportojnë qytetarët vazhdimisht për korruptime ku i janë kërku mjete të caktuara qoftë për renovim të shpisë. Korrupsioni nuk është ndal por janë ndërru njerzit që përfitojnë”, ka thënë Çelaj për Gazetën Fjala.
Ai kërkon përgjegjësi nga i pari i kryeqytetit edhe për rastin e dy fëmijëve të mbytur në gropën e Kolovicës.
“ Dikush duhet të jap përgjegjësi penale, për këtë punë duhet të shkohet edhe te kryetari të jap përgjegjësi”, ka thënë asambleisti nga radhët e PDK-së.
Çelaj, thotë se në Komunën e Prishtinës ka mafi të ndërtimit. Përderisa, për kryetarin Ahmeti, thotë se Komunën e ka shndërruar në një shtab të Lëvizjës Vetëvendosje, duke vepruar njësoj si paraardhësi i tij, tani kryeministri Isa Mustafa, sa ishte në pozitën e njejtë.
Përveç kësaj, ai flet edhe për nënshkrimin për trajtimin mjekësor të Sabit Gecit, të cilin thotë se e ka bërë pas urdhërit nga ish ministri i drejtësisë Hajredin Kuqi.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img