10.3 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Buy now

spot_img

Capello e di kush do të bëhet kampion në Ligën Premier

Ish-trajneri i Anglisë ka analizuar 11 javët e para në Premier League duke bërë dhe një parashikim të asaj që mund të ndodhë deri në fund të sezonit.
Tekniku italian e ka etiketuar si spektakolare nisjen e sezonit nga Jürgen Klopp me Liverpool-in e tij, por i ka dhënë më shumë mundësi për fitimin e titullit bashkëpatriotit të tij, Antonio Conte, në aventurën e tij emocionuese te Chelsea. Capello i mëshon mendimit se mbrojtja e Conte-s do t’u japë suksesin “Bluve të Londrës”.
Duke folur për gazetën italiane “La Gazzetta dello Sport”, Capello është shprehur “Liverpool është një skuadër spektakolare. Këtë e kemi parë dhe e kemi shijuar të gjithë deri më tani, por çështja qëndron se sa do të vazhdojnë me këtë ritëm, sepse rruga është shumë e gjatë.

Chelsea, nga ana tjetër, më duket shumë më i qëndrueshëm, Conte po bën një punë të madhe. Siç e kemi parë në javët e fundit, t’i shënosh skuadrës së tij është një detyrë shumë e vështirë. Unë mendoj se ata mund t’i shkojnë deri në fund kampionatit për titull”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img