34.1 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

Bukë misri pa maja dhe gluten

Përgatitet shumë shpejt dhe është shumë e shëndetshme dhe e shijshme

Ju sjellim një recetë të thjeshtë për bukë misri pa maja dhe gluten, e cila mund të përgatitet shumë shpejt.

Përbërësit:

– 100 g miell të bardhë misri,
– 100 g miell misri të verdhë,
– 100 g miell meli,
– 15 g psyllium,
– një lugë e vogël sodë bikarbonati me pak limon,
– 300 ml ujë.

Përgatitja:

Përzieni mirë të gjithë përbërësit, përzieni në një masë kompakte.

I jepni formë bukës dhe e piqni në furrë në letër për pjekje për 35-40 minuta në 200 gradë Celsius.

Ju bëftë mirë!

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img