22.7 C
Pristina
Thursday, June 13, 2024

Buy now

spot_img

Barca një hap larg SuperKupës së Spanjës (Video)

Barcelona ka arritur avantazh të madh në SuperKupën e Spanjës.
Katalonasit shënuan fitore në takimin e parë si mysafirë të Sevillas me rezultat 2-0.
Megjithëse në pjesën e parë te dyja skuadrat e kërkuan rrugën e golit, kjo nuk u arrit në saje të lojës së mirë në mbrojtje, transmeton Telegrafi.

E vetmja gjë që vlen të theksohet në pjesën e parë janë lëndimet e Jeremy Mathiu dhe Andres Iniesta, të cilët braktisën fushën para kohe.
Por, në pjesën e dytë Barcelona arriti të realizoj dy gola dhe të siguroj në epërsi të madhe para takimit të dytë në stadiumin katalonas.
Ishte sulmuesi i rrezikshëm uruguaian, Luis Suarez, i cili ka gjeti rrugën e golit në minutën e 55-të takimit. Goli erdhi pas një aksioni të mirë, të nisur nga Denis Suarez, i cili jep një top të mirë në zonë, aty ku Arda Turan ia kthen me gjoks uruguaianit, i cili shënon me mjeshtëri.
Munir El Haddadi shënoi golin e dytë pas një asistimi të Lionel Messit dhjetë minuta para fundit të ndeshjes.
Në vazhdim Sevilla nuk mundi ta zvogëloj epërsinë, ndërsa kampioni spanjoll e ruajti mirë avantazhin e arritur dhe kështu, Barcelona triumfoi me rezultat të pastër, 2-0.
Kujtojmë se ndeshja e dytë mes këtyre dy klubeve do të zhvillohet të mërkurën në stadiumin “Nou Camp”.
https://youtu.be/EmZJ8e20AEw
https://youtu.be/vspEY7H5trM

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img