23.3 C
Pristina
Thursday, July 25, 2024

Buy now

spot_img

Ambasadori italian Sardi viziton Komunën e Prishtinës

Piero Cristoforo Sardi, Ambasodori i ri Italian në Kosovë, u prit sot në vizitë nga Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.
Në një bisedë miqësore, Kryetari Ahmeti e njoftoi Ambasadorin me punën që po bëhet në Komunën e Prishtinës, projektet e realizuara deri më tash, instalimin e transparencës radikale në qeverisje, luftimin e krimit dhe korrupsionit dhe mirëqeverisjen në përgjithësi.
Nga ana e tij, Ambasadori Italian shprehi kënaqësinë që po e fillon mandatin në Kosovë dhe shfaqi interesimin e tij për bashkëpunim sa më të ngushtë e cilësor me të gjitha institucionet në vend, e në veçanti me Komunën e Prishtinës si qeverisje kompetente pë kryeqytetin./PrishtinaPress.eu
IMG_6706.JPG

RSS

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img