29 C
Pristina
Sunday, July 21, 2024

Buy now

spot_img

Ambasada gjermane dhe franceze në Prishtinë përkujtojnë përfundimin e Luftës së Parë Botërore

Ambasada Gjermane dhe Ambasada Franceze në Prishtinë organizojnë manifestimin e përbashkët përkujtimor të nënshkrimit të armëpushimit në Compiègne i cili i dha fund luftimeve të Luftës së Parë Botërore.
Nënshkrimi i armëpushimit në Compiègne u mbajt më 11 nëntor 1918 ku edhe i dha fund luftimeve të Luftës së Parë Botërore.
Me rastin e përvjetorit të 98. të armëpushimit Ambasada Gjermane dhe Ambasada Franceze brenda një organizimi të përbashkët do t’i përkujtojnë viktimat dhe përfundimin e Luftës së Parë Botërore.
Me këtë rast sot në varrezat ortodokse në afërsi të shtabin qendror të KFOR-it, kampin “Film City”, në Prishtinë organizohet një ngjarje përkujtimore.
Përkujtimi i përbashkët është shprehje e miqësisë gjermano-franceze dhe një simbol për mundësinë e pajtimit.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img