22.7 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Buy now

spot_img

Aksion pastrimi në Banje të Istogut

Lëvizja Mjedisore “Let’s Do It Kosova”, po vazhdon edhe më tej aktivitetet në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”.
Në një njoftim për media, bëhet e ditur se vullnetarë të kësaj Lëvizjes, gjatë ditës së sotme do të organizojnë një aksion pastrimi në fshatin Banje, ku do të largohen disa deponi ilegale të mbeturinave.
Ky aksion do të mbështetet edhe nga ndërmarrja e pastrimit “Ambienti”, me një numër të punëtorëve dhe me makineri.

Më tej në njoftim thuhet se “Let’s do it Kosova” do të ofrojë karburante për makinerinë e ndërmarrjes “Ambienti”.
“Lëvizja Mjedisore “Let’s Do It Kosova” u bënë thirrje qytetarëve që të përkrahin aksionet e kësaj nisme, dhe të vetëdijesohen për rëndësinë e një mjedisi të pastër”, thuhet në fund të njoftimit.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img