28.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Buy now

spot_img

20 skuadra që nuk kanë rënë kurrë nga elita e futbollit (Foto)

Gjiganti rus, Dinamo Moska, në javën e shkuar u larguar nga elita e futbollit rus për herë të parë në histori të klubit.
Por janë 20 skuadra nga ligat më të forta evropiane që kurrë nuk kanë rënë nga Kategoria e Parë apo thënë ndryshe elita e futbollit.
Çudia vjen nga Anglia pasi asnjë skuadër nuk i ka mbijetuar rënies, pasi skuadrat e mëdha si Mancheser United, Liverpool, Chelsea e Arsenal e kanë shijuar një apo dhe dy kategori më poshtë.
Në Gjermani është një skuadër sikurse që është edhe në Itali.
Më poshtë mund t’i gjeni 20 skuadrat që nuk kanë rënë nga kategoria, ndërsa në kllapa janë vitet kur klubet kanë filluar të luajnë në ligat aktuale. /Telegrafi/
Real Madrid (1929)

Real Madrid CF v Valencia CF - La Liga

Porto (1934)

pjesa-e-par-euml-porto-befason-bayernin-video_hd.jpg

Inter (1929)

Geoffrey+Kondogbia+FC+Internazionale+Milano+YEA4sgS4ocfx

PSV (1956)

psv

Dinamo Kiev (1936)

dinamo-kiev-dhe-porto-realizojn-euml-nga-nj-euml-gol_hd.jpg

Olympiacos (1926)

fansat-e-olympiacosit-kosova-euml-sht-euml-serbi-foto_hd.jpg

Galatasaray (1959)

galatasaray-rrezikon-p-euml-rjashtimin-nga-garat-evropiane_hd.jpg

Celtic (1890)

celtic

Barcelona (1929)

Lionel+Messi+FC+Barcelona+v+Real+CD+Espanyol+5ahMK10rUhrx

Benfica (1934)

benfica

Ajax ( 1956)

uefa-d-euml-non-ajaxin_hd.jpg

Hamburg (1963)

hamburgu-i-behramit-mbetet-n-euml-bundeslig-euml_hd.jpg

Panathinakos (1926)

panathinakos

Besiktas (1959)

nuk-mjafton-supergoli-i-sneijderit-besiktas-mposht-galatan-video_2_hd.jpg

Utrecht (1970)

utrecht

Athletico Bilbao (1929)

vler-euml-simet-e-lojtar-euml-ve-bilbao-real_hd.jpg

Sporting Lisbona (1934)

Sporting Lisbon v Bayer Leverkusen - UEFA Europa League Round of 32: First Leg

Feyenoord (1956)

serb-euml-t-trim-euml-rojn-euml-huligan-euml-t-tifoz-euml-t-e-feyenordit-sulmojn-euml-futbollist-euml-t-e-rom-euml-s_hd.jpg

PAOK (1926)

ka-ccedil-e-drejt-largimit-nga-paok-u_hd.jpg

Fenerbahce (1956)

dy-gola-q-euml-do-t-euml-ju-l-euml-n-euml-goj-euml-hapur-nga-fenerbahce-video_hd.jpg

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img