22.5 C
Pristina
Saturday, April 13, 2024

Buy now

spot_img

​Sa herë u mashtrua Pacolli nga kryeministri Mustafa? (Video)

Sonte në emisionin “Komiteti Qendror” – drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjinin, kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka folur për eksperiencat e tij në të kaluarën me krerët e partive politike në Kosovë, veçanërisht me atë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, kryeministrin Isa Mustafa.

Pacolli ka thënë se ai është mashtruar disa herë nga ana e kryeministrit Mustafa, në aspektin njerëzor dhe politik.
Ai ka përmendur raste, në të cilat miliarderi ishte treguar, siç ka thënë ai, naiv kundrejt kreut të LDK’së, dhe u mashtrua për disa çështje politike.
Rast i tillë, sipas Pacollit, ishte bojkotimi i seancës parlamentare nga deputetët e LDK’së, në të cilën ai u zgjedh president i Kosovës, përkundër lutjeve që i kishte bërë ambasadori amerikan Mustafës, që deputetët e partisë së tij të qëndronin në seancën tjetër, në të cilën Pacolli do të rizgjedhej president.
Kreu i AKR’së ka treguar për rastin tjetër, në të cilin, sipas tij, kishte dalë i mashtruar nga  Mustafa, pasi që ky i fundit e kishte vizituar çdo ditë në shtëpinë e tij, pas zgjedhjeve të vitit 2014, dhe në fund kishte thënë se këtë e ka bërë  vetëm për ta ndalur Pacollin që ta takonte Hashim Thaçin. /Express/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img