27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Daçiq në tubimin e Beogradit: Kurti dëshiroj pushtimin e komunave serbe, Kosova është vendi ynë!

Ka nisur tubimi në Beograd i ftuar nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq. Në këtë manifestim janë bërë përsëri thirrje për mbrojtjen e Kosovës nga Serbia.

Ministri i Jashtëm, Ivica Daçiq tha se Serbia ishte nën turqit për 500 vjet.

“Ne vuajtëm tmerrësisht në Luftën e Parë dhe të Dytë Botërore. Në vitet 1990 kemi pasur një luftë civile, pushtimin e Kosovës dhe Metohisë dhe bombardimet. Vrasja e milicisë së vogël me bomba, shembja e një sistemi dhe instalimi i një tjetër kukull”, tha ai.

“Nuk kemi ndërmend të zhdukemi, por të mbijetojmë. Dhe nëse qëndrojmë nën një kumbull, ai serb do të luftojë me armiqtë. Sot dëgjuat se Kurti dëshiron t’i pushtojë komunat serbe me dhunë. Kosova dhe Metohia është vendi ynë, çdo hap i të cilit është i mbuluar me gjak”, tha ai.

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img