18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Zyrtarja e Parlamentit Europian: Shpresojmë që Kosovës t’i hiqen sanksionet

Federica Woelk, Asistente e Akredituar e Parlamentit Europian, ka shkruar se të gjithë i kanë sytë në Bruksel sot, atje ku kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohen sot, pas një vere me tensione që përshkallëzuan deri në dhunë.

Zyrtarja e PE shkroi se shpreson që Kosovës do t’i hiqen sanksionet.

“Të gjithë sytë nga Brukseli sot, ku Kurti dhe Vuçiq do të takohen. Shpresojmë që Kosovës do t’i hiqen sanksionet”, shkroi Woelk.

Fillimisht, kryediplomati europian, Josep Borrell dhe i dërguari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak do t’i presin Kurtin dhe Vuçiqin veç e veç.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img