18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Zhvillimet në veri, deklarohet për herë të parë Xhelal Sveçla

Pas situatës në veri, ka reaguar edhe shefi i policisë, njëherit ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Sveçla, përmes një postimi në “Facebook”, ka deklaruar që policët kanë kryer detyrat e parapara konform legjislacionit, ndërsa shtoi se pesë prej tyre u lënduan lehtë.

“Përgëzoj Policinë e Kosovës për profesionalizmin e treguar në ballafaqimin me grupe të organizuara kriminale, që kishin për qëllim pengimin e këtij procesi. 5 pjesëtarë të policisë janë lënduar nga sulmet e këtyre grupeve por që fatmirësisht lëndimet janë të lehta, ata ndihen mirë dhe janë në detyrë”.

Në anën tjetër, ai ftoi edhe qytetarët që të mos bien pre e manipulimeve të grupeve kriminale.

“Ftoj të gjithë qytetarët tanë që të mos bien pre e manipulimeve të grupeve kriminale të cilët për hir të përfitimeve kriminale personale e grupore dëshirojnë kaos dhe suspendim të shtetit të së drejtës e të demokracisë”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img