24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

Vuçiqi arrin për takimin me Borrellin dhe Lajçakun

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka arritur në vendin ku do ta mbajë takimin me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrellin, dhe të dërguarin special për dialogun, Miroslav Lajçak.

Borrelli dhe Lajçaku, fillimisht do të mbajnë takim me Vuçiqin, ndërsa më pas me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke filluar nga ora 10:00, raporton KlanKosova.

Ndërkohë, sipas njoftimit të BE-së, takimi trilateral do të zhvillohet nga ora 11:00.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img