24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

Vuçiq vazhdon të sheh ëndrra: Kosova do të jetë gjithmonë Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në tubimin zgjedhor të mbajtur në Smederevë ka vazhduar me iluzionet e tij duke thënë se Kosova do të jetë gjithmonë Serbi.

Ai para turmës në këtë tubim ka përsëritur thirrjet që Kosova është pjesë e Serbisë, teksa ka akuzuar politikanët e kaluar që sipas tij, vepronin kundër kësaj.

Kosova dhe Metohia është pjesë e Serbisë, ka qenë dhe do të jetë gjithmonë Serbi. Ndryshe nga koha e tyre kur bënin gjithçka që kjo të mos ndodhte.” – ka thënë Vuçiqi, shkruan Danas.

Tutje, ai ka thënë se Serbia do të kujdeset për popullin serb kudo që ai jeton.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img