27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Vuçiq jep dorëheqje nga kreu i partisë, formon subjekt të ri në ditën e Vidovdanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë së tij.

Ai ka paralajmëruar një lëvizje të re më 28 qershor, që është dita e ditën e Vidovdanit – një festë ortodokse poqë nga regjimet serbe është përdorur politikisht për ekspansionzma.

Vuçiq është duke mbajtur një miting, ku prezent është edhe i sanksionuari nga Shtetet e Bashkuara e Amerikës, Miloard Dodik, lideri i serbëve të Bosnje dhe Hercegovinës.

Ishte raportuar më parë për dorëheqjen e Vuçiqit nga partia e tij.

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img