18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Kolumbiani e goditi në pabesi, tifozët shqiptarë të Denis Nurjes sulmojnë Ramirez në ring!

Ndeshja e boksit mes boksierit shqiptar Denis Nurja dhe kolumbianit Placido Ramirez, ka kaluar kufijte sportive për shkak të një gjesti te shemtuar të kolumbianit.

Në një moment kur Nurja ishte i dëmtuar dhe gjyqtari e ndali sfidën, Ramirez goditi pamendje Nurjen, duke i shkaktuar këtij të fundit një hutim të madh.

Megjithatë nëse Nurja e mori me sportivitet kështu nuk ishte për tifozët, mbështetësit dhe të afërmit e tij, të cilët u ngjitën në ring. Aty më pas nisën në seri goditjet ndaj kolumbianit, duke prodhuar një gjest shumë të shëmtuar. U desh ndërhyrja e forcave security, por edhe e policisë për të qetësuar situatën.

Edhe pse ishte ai që e pësoi, Nurja u bëri thirrje të gjithëve të ndalnin sulmet për Ramirez. Në fund boksierët dolën të përqafuar, ndërsa arbitrat vendosën që ndeshjen mos ta quanin.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img