31.8 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024

Buy now

spot_img

Vazhdon rënia e çmimit të naftës në bursë, vetëm dje ra 5%

Çmimet e naftës në bursë gjatë ditës ditës së djeshme, kanë vazhduar të bien.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës çmimet të enjten ranë për 5% pasi inventarët u rritën ndërsa prodhimi industrial ra.

Rënia e naftës këtë javë u shkaktua kryesisht nga një rritje e madhe e stoqeve të naftës së papërpunuar në SHBA dhe mbajtjes së prodhimit në nivele rekord, gjë që analistët thonë se shkaktoi shqetësime për kërkesën e dobët në konsumatorin më të madh të naftës në botë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img