18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Turqi: Zgjedhjet presidenciale Erdogan prin sipas disa sondazheve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka të ngjarë që ta fitojë raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale.

Janë sondazhet Areda dhe Asal që e nxjerrin ata përpara me një margjinë të vogël.

Të dhënat e Areda tregojnë se 51.3 përqind e respondentëve janë të gatshem që të dielën ta japin votën e tyre për Erdogan, derisa 44.2 kanë deklaruar se do të votonin për Kemal Kilicdaroglu.

Zgjedhjet presidenciale në Turqi do të zënë vend këtë të diel.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img