31.8 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024

Buy now

spot_img

Tunel nën Gjykatën e Lartë të Podgoricës, Abazoviq: Mafia nuk do ta mposhtë shtetin

Kryeministri me mandat teknik në Malin e Zi, Dritan Abazoviq, ministri i Drejtësisë, Marko Kovaç dhe ministri i Punëve të Brendshme, Filip Adži, së bashku me stafin drejtues të Drejtorisë së Policisë, kanë vizituar sot banesën nga u hap një tunel që të dërgon në Gjykatën e Lartë të Podgoricës.

Abazoviç u tha gazetarëve se për këtë do të kërkohet përgjegjësi.

“Mendoj se jemi në rrugën e duhur që hetimi të tregojë sukses. Të gjitha skuadrat janë aty. Sado e fortë të jetë mafia dhe sa mbështetje të ketë brenda institucioneve të sistemit, nuk do ta mposhtë shtetin”, theksoi ai.

Abazoviq tha se është e pamundur të imagjinohet se sa i përfshirë është karteli i drogës në Mal të Zi.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img