27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Tottenhami i gatshëm ta bëjë Ansu Fatin nënshkrimin më të shtrenjtë në historinë e klubit

Ansu Fati iu ka thënë drejtuesve të Barcelonës se dëshiron të qëndrojë në klub dhe të ketë sukses, por duket se mendimi nuk është i njëjtë në të dyja anët.

Agjenti i lojtarit, Jorge Mendes, mori dritën jeshile nga klubi i Barcelonës për të kërkuar oferta për Fatin.

Klubet si Manchester United , Bayern Munich dhe Tottenham janë destinacione të mundshme për sezonin e ardhshëm.

Pavarësisht pozicionit të fortë të Ansu, pasi mban fanellën me numrin ’10’, Tottenhami është shumë i interesuar që ta afrojë në Angli, madje ata janë të gatshëm të thyejnë rekordin e tyre historik të një transferimi.

Tottenham do të kërkonte përforcime në sulm për t’i dhënë skuadrës një hap në cilësi dhe Ansu do të ishte një nga opsionet e preferuara të londinezëve.

Deri më sot, transferimi më i madh në historinë e Tottenhamit është francezi Tanguy Ndombele, për të cilin Spurs paguan 62 milionë euro te Lyon në verën e vitit 2019.

Dhjetë nënshkrimet më të shtrenjta në historinë e Tottenham
Tanguy Ndombélé (Olympique Lyon) – 62 milionë euro
Richarlison (Everton) – 58 milionë euro
Cristian Romero (Atalanta) – 50 milionë euro
Davinson Sánchez (Ajax) – 42 milionë euro
Moussa Sissoko (Neëcastle) – 35 milionë euro
Giovani Lo Celso (Real Betis) – 32 milionë euro
Steven Bergëijn (PSV Eindhoven) – 30 milionë euro
Roberto Soldado (Valencia) – 30 milionë euro
Sergio Reguilon (Real Madrid) – 30 milionë euro
Heung-min Son (Bayer Leverkusen) – 30 milionë euro

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img