18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Tifozat Kuq e Zi: Jemi komb i bashkuar, pasardhësit e një historie të lavdishme

Tifozat Kuq e Zi edhe një herë ishin mjaft të zëshëm dhe krijuan atmosferë të jashtëzakonshme në ndeshjen e fundit të Kombëtares shqiptare, e cila e mposhti Poloninë me rezultat 2:0 në “Air Albania” në Tiranë.

Ata thonë se nuk janë thjeshtë tifozë, por pasardhës të një historie të lavdishme dhe një familje, duke u shprehur se bëjnë mijëra kilometra nga anë të ndryshme të botës për ta përkrahur Kombëtaren.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e tifozëve të flaktë dhe besnikë të Kuqezinjve:

Me mijëra kilometra të përshkuara nga anëtarët brenda vetëm 4 ditësh tregojnë jo vetëm pasionin dhe ndjenjën e thellë që kemi për tokën dhe kombin tonë, por edhe vullnetin e palëkundur për të bashkuar forcat për dashurinë e vetme, atë të Shqipërisë! 

Kur shohim mijëra shqiptarë nga çdo cep i botës që janë mbledhur me qëllimin e vetëm për të përkrahur dhe ngritur lart flamurin tonë, kuptojmë se jemi një komb i bashkuar dhe i palëkundur.

Ne nuk jemi thjesht tifozë, jemi pasardhësit e një historie të lavdishme dhe një familje! Ne jemi “Tifozat e Kuq e Zi”. 

https://www.facebook.com/tkz.al/posts/685303920299390?ref=embed_post

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img