17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Szunyog uron romët, thotë se janë një nga prioritetet e BE-së

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka uruar komunitetin rom në Ditën Ndërkombëtare të Romëve.

Szunyog tha se përfshirja e romëve në jetën sociale, ekonomike e politike të Kosovës vazhdon të jetë një nga prioritetet e BE-së.

“Ne do të vazhdojmë të punojmë për të avancuar në këtë agjendë me të dyja qeveritë. dhe joqeveritare. institucionet në Kosovë”, tha Szunyog.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img