31.8 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024

Buy now

spot_img

Stërvitja që Jessica Alba bën për të mbajtur trupin e saj të tonifikuar

Jessica Alba ka vite që ushtrohet dhe madje ka një stërvitje të preferuar. Ajo mund të jetë bërë e famshme si aktore në filma të suksesshëm si “Sin City” dhe “Fantastic Four”, por vitet e fundit i është përkushtuar fushës së bukurisë.

Aktorja-sipërmarrëse ka krijuar kompaninë Honest, një linjë produktesh bukurie të pastra për bebe dhe të rritur. Pas një dekade, kompania ka më shumë se 1.7 miliardë dollarë, sipas Forbes.

Përveç përfshirjes së saj me markën e saj të mirëqenies, ajo merr një qasje holistike ndaj kujdesit për veten. Siç thotë ajo: “Natyrisht që të kesh produkte të mira bukurie dhe të flesh mjaftueshëm dhe të mirë ndihmon. Megjithatë, nevojitet një qasje holistike, si zakonet e shëndetshme. Këto janë meditimi, hidratimi nga brenda dhe një rutinë e qëndrueshme bukurie”. Përveç kësaj, të gjithë kësaj i shtohet edhe ushtrimi.

Jo shumë kohë më parë, Jessica Alba postoi një video në Instagram, duke shkruar: “Working out with my girl @ramonabraganza”. Në të, ajo na tregon të gjithë rutinën e saj, duke filluar me një ngrohje kardio 30-minutëshe me biçikletë. Më pas, stërvit pjesën e sipërme të trupit dhe bën 15 “mbledhje” në secilën këmbë.

 

 

Më pas janë 10 shtypje me shtangë gjoksi, më pas abs dhe lateral. Përveç kësaj, sipas trajneres së saj, Ramona Braganza, Alba pëlqen të ndryshojë shpesh ushtrimet e saj në mënyrë që të mos mërzitet. Asaj nuk i pëlqen të bëjë ushtrime të përsëritura gjatë gjithë kohës. Së fundi, ai vëren se preferon të stërvitet me miqtë sepse është më argëtuese.

Aktorja nuk dëshiron të ndiejë shumë presion, në vend që të shkojë çdo ditë në palestër, ajo ushtron dy deri në katër herë në javë./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img