8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Sportingu e eliminon Arsenalin pas penalltive nga Liga e Evropës

Arsenali është eliminuar nga Liga e Evropës pas ekzekutimit të penalltive nga Sporting Lisbon

Rezultati pas 90 minutave sonte ishte 1:1 (3:3), duke e dërguar ndeshjen në vazhdime.

Granit Xhaka shënoi gol për Arsenalinnë minutën e 19-të të ndeshjes, shkruan Gazeta Express.

Kurse, Pedro Goncalves me një gol nga mesi i fushës barazoi shifrat.

Edhe në vazhdime, shifrat mbetën të pandryshuara dhe fituesi u desh të përcaktohej me penallti.

Aty, Sporting Lisbon fitoi 5:3 duke avancuar në çerekfinale të Ligës së Evropës.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img