27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Shfaqet një emër befasues për të zëvendësuar Carlo Ancelottin, nëse shkarkohet nga Real Madridi

Trajneri i skuadrës së Real Madridit për grupmoshat U-18, Alvaro Arbeloa, ka kaluar përpara në garë trajnerin e Realit B, Raul Gonzalez, si një kandidat serioz për sezonin e ardhshëm nëse Carlo Ancelotti shkarkohet.

Një lëvizje e tillë do të ndante mbështetjen e klubit në mes, gjë që nuk e përjashton domosdoshmërisht një gjë të tillë.

Ish-mbrojtësi i djathtë kaloi 12 vjet në Santiago Bernabeu dhe ka qenë trajner në sistemin e të rinjve të klubit që nga viti 2020.

Dhe Arbeloa ka një rekord të fortë në garë, me skuadrën e tij që fitoi gjashtë nga tetë ndeshjet e tyre në UEFA Youth League, duke humbur vetëm një herë nga AZ Alkmaar, 4-0.

E ardhmja e Ancelottit në Bernabeu është larg të qenit e sigurt, pavarësisht se italiani tashmë ka sukses të madh në periudhën e tij të dytë në klub.

Pavarësisht se në dukje është i vendosur të humbasë titullin e La Ligas ndaj Barcelonës së përparuar këtë sezon, skuadra e tij është në finalen e Kupës së Mbretit dhe në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Ancelotti tashmë ka fituar Ligën e Kampionëve, La Ligën dhe Superkupën e Spanjës sezonin e kaluar.

Ai është nën kontratë deri në fund të sezonit të ardhshëm, por ai përjashtoi mundësinë e daljes në pension nëse largohet nga kryeqyteti spanjoll dhe tashmë është lidhur me ekipe të tjera, duke përfshirë një lëvizje në ekipin kombëtar të Brazilit.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img