27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Shaqiri: Loja ndaj Kosovës shumë e veçantë për mua, vetëm prindërit e mi donin 40 bileta

Futbollisti Xherdan Shaqiri ka thënë se loja ndaj Kosovës do të jetë e veçantë për ë.

Megjithatë, Shaqiri thotë se prioritet për të ëshë kualifikimi në Kampionatin Evropian, transmeton Klankosova.tv.

“Është një lojë shumë e veçantë për mua. Të luaj kundër Kosovës në Basel dhe në të njëjtën kohë të barazosh rekordin e Heinz Hermann e bën atë edhe më të veçantë për mua. Por prioriteti i parë është sigurisht kualifikimi në Kampionatin Evropian”, ka thënë Shaqiri.

Shaqiri për kërkesat e biletave që ka marrë.

“Vetëm prindërit e mi donin 40 bileta. Miqtë akoma më telefonojnë çdo ditë”.

Ndeshja mes Kosovës dhe Zvicrës do të zhvillohet nesër.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img