7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Selimi: Marrëveshja ishte pranë kolapsit, në fund u dakorduan për diçka minimale

Ish-kryediplomati, Petrit Selimi, përmes një postimi në Twitter ka thënë se pajtimi për aneksin e zbatimit të Marrëveshjës për rrugën e normalizimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ishte shumë afër dështimit.

Sipas Selimit, bazuar në letrat e Borrellit, të dyja palët negociuan për 12 orë për aneksin e zbatimit, ku marrëveshja i afrohej rrezikshëm kolapsit.

Kjo deklaratë vjen pas një konference për shtyp të dhënë nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në të cilën ai zbuloi se negociatat kishin rezultuar në një marrëveshje minimale.

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img