27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Rastet e dhunës në familje në rajonin e Ferizajt

Në Policinë Rajonale të Ferizajt gjatë javës që shkoi janë raportuar 6 raste të dhunës në familje, prej tyre 3 raste në Ferizaj, 2 raste në Shtime dhe 1 në Kaçanik.

Me vendim nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, 3 persona të dyshuar për dhunë në familje janë ndaluar në mbajtje, ndërsa 3 të tjerë janë liruar për procedurë të rregullt të mëtejme hetimore.

Bëhet e ditur se policia rajonale e Ferizajt rastet e dhunës në familje i ka trajtuar në mënyrë profesionale nga policë primarë dhe hetuesit rajonal të Njësisë së Dhunës në Familje.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img