24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

Rama: Termokos ka zgjeruar rrjetin në tetë lagje e janë kyçur 40 mijë qytetarë, jemi gati për tetor

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se Termokosi ka zgjeruar dhe rehabilituar rrjetin e tetë lagjeve të kryeqytetit.

Sipas Ramës, gjatë muajve të fundit janë kyçur 40 mijë qytetarë në rreth 9 mijë njësi të reja banimi.

“Gjatë këtyre muajve kemi kyçur 40,000 qytetarë në 8,900 njësi të reja banimi. Kemi zgjeruar, rehabilituar dhe densifikuar rrjetin në 8 lagje të Kryeqytetit. Mati 1, Arbëri, Dodona, Ulpianë, Qendër, Dardani, Bregu i Diellit, Qafa”, ka njoftuar Rama.

Ai ka shtuar se janë bërë të gjitha përgatitjet që gjithçka të fillojë në muajin tetor.

“Përgatitjet janë bërë që gjithçka të fillojë si duhet në tetor. Kyçjet e reja do të kontribuojnë në kursim të energjisë dhe ruajtjes së ambientit në mënyrë që të kemi një Prishtinë sa më të gjelbër”, ka përfunduar ai.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img