18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Punëtorët e “Trepçës” ende nuk i kanë marrë pagat e plota

Punëtorët e “Trepçës” ende nuk i kanë marrë pagat e plota, ka thënë kryetari i Sindikatës Ibrahim Januzi.

Ai madje bëri të ditur se sindikalistët e suspenduar ende nuk janë kthyer në punë dhe se shumica e kërkesave të tyre nuk po realizohen.

“Unë vetëm çka kam pa në faqen e Trepçës në Facebook, po në teren ende nuk ka zbatueshëmri sepse edhe pagat ende nuk janë realizuar të plota”, ka thënë Januzi për EO.

“Njëra ndër to është edhe suspendimi i sindikalistëve dhe 6 minatorëve, e cila nuk është përmbush dhe sa i përket të tjerave pika ende nuk po zbatohen”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img