31.8 C
Pristina
Thursday, June 20, 2024

Buy now

spot_img

Publikohet lista me emrat e kandidatëve për drejtor të ShSKUK-së

Emrat e kandidatëve të cilët i kanë plotësuar kriteret në konkursin publik të datës 31 mars 2023, janë publikuar në faqen zyrtare të ShSKUK-së.

Në mesin e tyre janë edhe ish-drejtorët e mëparshëm, Basri Sejdiu e Basri Lenjani.

Kandidat për drejtor të ShSKUK-së është edhe drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë, Zef Ndrejaj.

Pozitën e drejtorit të ShSKUK-së e synojnë edhe Sanije Gashi, Haqif Arifi dhe Elvir Azizi.

Ndryshe, Qeveria e Kosovës tri javë më parë ka miratuar Bordin e ri drejtues të ShSKUK-së.

Bordi i ri drejtues i SHSKUK-së do ta ketë këtë përbërje:

Dr. Dren Bushnjaku- përfaqësues nga QKUK,

Dr. Tetore Olloni – përfaqësuese nga QKUK, Klinika Stomatologjike,

Dr. Rrezarta Bajrami nga IKSHPK,

Dr. Besim Demolli nga spitali i Ferizajt,

Dr. Vjollca Kadolli nga shërbimi i kujdesit parësor shëndetësorë,

Dr. Naim Bardiqi si përfaqësues nga MSH, dhe një ekspert i menaxhimit shëndetësor që zgjidhet përmes konkursit publik.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img