17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

“Pse urgjenca për zbatim të pikës 7”, Abazi i ashpër me Kurtin, po paralajmëron hedhjen e gazit lotsjellës?

Deputeti i Kuvendit, Haki Abazi ka renditur disa pyetje pasi mbrëmë u zhvillua takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë Veriore.

Aty sipas kryediplomatit evropian, Josep Borrell, pati pajtim për zbatimin e aneksit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes të dyja vendeve.

Ndërkohë, Abazi i cili kohëve të fundit ka pasur akuza të rënda ndaj disa prej zyrtarëve të LVV-së, përfshirë edhe vetë kryeministrin kurti, pyeti se kush e propozoi Ohrin dhe pse nuk është propozuar Prespa.

Po ashtu, ai pyeti se a do të mbahen zgjedhjet e lira e demokratike në katër komunat e veriut të Kosovë dhe kur.

Ai tha se këto pyetje sillen vërdallë para se të paraqiten bombolat e gazit lotsjellës në Parlamentin e Kosovës.

Shkrimi i tij i plotë në Facebook:

Pyetje që silllen vërdallë para se të paraqiten bombolat e gazit lotsjellës në parlamentin e Kosovës:

Kush e propozoi Ohrin dhe pse nuk është propozuar Prespa?

Pse jo Selaniku apo Vjena?

Pse nuk ishte Rama në takim?

A do të mbahen zgjedhjet e lira e demokratike në katër komunat e veriut të Kosovës, kur?

Çfarë do të ndodhë nëse njësia speciale shkon në Veri të Kosovës, a do të ketë barrikada të Veselinovicit, Radojcicit dhe Rakicit?

A ka të drejtë FSK të paraqitet në Komunat Veriore të vendit tonë?

Pse urgjenca për zbatim të pikës 7- vetëm?

A do të vetmenagjojnë komunat Serbe nëpërmejt strukturave të tyre “Komunat paralele” që sot menagjojnë apo ato do të shuhen dhe do të krijohen të reja?

Përmendja e të zhdukurve nuk është ballafaqim me të kaluarën, as lejimi i kthimit të mbetjeve mortore, nuk është ballafaqim me të kaluarën ne fakt është tentim për të tejkaluar të kaluarën.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img