7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

PSD të shtunën proteston kundër marrëveshjes me Serbinë

Partia SocialDemokrate ka njoftuar se të shtunën do të mbajë një protestë kundër pajtueshmërisë së arritur mbrëmë në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë për zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e raporteve sa më shpejt që të jetë e mundur, shkruan Insajderi.

Kjo protestë është paralajmëruar të mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti” me fillim nga ora 14:00.

“Marrëveshja e mbrëmshme është e dëmshme për Kosovën. Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje.Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë”, thuhet tutje në njoftimin e PSD’së.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img