8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Protestë më 3 prill në Hagë në mbrojtje të ish-krerëve të UÇK-së

Më 3 prill do të nis procesi i gjykimit ndaj ish-eprorëve të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimit.

Për këtë shkak në këtë datë do të protestohet në Hagë.

Organizatorët dhanë një mesazh me këtë rast se shqiptarët duhet të jenë të bashkuar për UÇK-në.

“Çlirimtarët që ndodhën në Hagë nuk kursyen asgjë që të luftonin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Protesta nis nga ora 10:00.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img