19.2 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Protestat masive në Beograd, kështu i komentojnë nga presidenca

Blerim Vela, shef i stafit të presidentes, Vjosa Osmani ka thënë se një Serbi demokratike dhe integruese në BE është garanci për paqe dhe stabilitet në rajon.

Ai në një postim në Twitter ku ka shpërndarë pamje nga protesta e së shtunës kundër Vuçiqit e mbajtur në Beograd e cila ishte me pjesëmarrje të madhe dhe e qetë, ka thënë se kështu është kur një protestë nuk organizohet nga Vuçiqi.

“Kështu duken protestat në Serbi kur ato nuk organizohen nga Vuçiqi dhe makineria e tij e dhunshme SNS. I qetë dhe i denjë. Një Serbi që është vërtet demokratike dhe e integruar në BE është një garanci për paqen dhe stabilitetin në rajon”, ka shkruar Vela.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img