27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Prishtinë, aktakuzë ndaj një personi për kontrabandim me migrantë

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë kundër një të pandehuri.

Sipas kësaj aktakuze, i pandehuri A.H. me veprimet e tij ka kryer veprën penale “Pjesëmarrja ose Organizimi i Grupit Kriminal të Organizuar”, lidhur me veprën penale “Kontrabandim me migrantë”.

“Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka kërkuar nga Gjykata që të pandehurin ta shpallë fajtor për veprat penale me të cilat ngarkohet dhe ta dënoj sipas ligjit”, thuhet në komunikatën për media./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img