7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Po vjen pranvera: Temperaturat e parashikuara nesër e pasnesër i keni pritur gjatë

Mot pranveror pritet të mbretërojë në dy ditët e ardhshme në Kosovë.

Siç tregon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në këto dy ditë, temperaturat do të lëvizin nga -5 deri në 1 gradë minimalet, dhe deri 17 gradë maksimalet.

Njoftimi i plotë:

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë , kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius. Do të fryejë erë e lehtë deri në mestare nga drejtimi i lindjës dhe juglindjës.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img