8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

PDK pro Lulëkuqes, simbol të përkujtimit të gjenocidit në Kosovë

Partia Demokratike e Kosovës i ka dhënë mbështetje “Lulëkuqës së Kosovës” që të bëhet simbol i pëerkujtimit të gjenocidit ndaj shqiptarëve në Kosovë.

Kështu ka thënë kryetari i kësaj partie, Memli Krasniqi.

“Sot, në Ditën e Përkujtimi të Gjenocidit ndaj Shqiptarëve në Kosovë, unë dhe Partia Demokratike e Kosovës i japim mbështetje “Lulëkuqes së Kosovës” si simbol të përkujtimit të gjenocidit ndaj shqiptarëve në Kosovë, të propozuar nga Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, ka shkruar Krasniqi./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img