8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Paqarada në Bundesliga

Pothuajse është e kryer, Leart Paqarada do të luaj në Bundesliga. Mbrojtësi i majtë i Kosovës ka arritur marrëveshje me Koln.

Paqarada është në fund të kontratës te St. Pauli dhe Koln e ka shfrytëzuar këtë situatë duke e marrë pa asnjë cent kosovarin nga vera e ardhshme.

Llapjani do të nënshkruaj kontratë deri në vitin 2026 me skuadrën e Bundesligës.

Schalke 04 dhe Hertha BSC, Borussia Mönchengladbach ishin poashtu të interesuara për kosovarin, por që drejtori i Koln Christian Keller ka këmbëngulur për të./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img