17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Pamje nga brenda takimit të Vuçiqit me Borrellin dhe Lajçakun (VIDEO)

Raundi i ri i dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës ka filluar në orën 9 të mëngjesit me takime të ndara midis Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrellit, dhe të dërguarit special të BE-së, për dialogun, Miroslav Lajçakut, së pari me delegacionin e Beogradit të kryesuar nga Aleksandar Vuçiq.

Borrelli dhe Lajçaku, me fillim nga ora 10:00, do të takohen edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, raporton Klankosova.tv.

Takimi trepalësh, sipas njoftimit, do të fillojë nga ora 11:00 dhe temë diskutimi do të ketë zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve, e arritur gojarisht mes Kurtit dhe Vuçiqit në muajin shkurt.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img